Реклама
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Валенсия – Ремонт на компютри и лап топи: тел. 0034/600 036 514
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Българският портал за Валенсия

Repsol ще търси нефт до Канарските острови

36349-632x358Находището е вероятно най-голямото, с което разполага Испания.

Испанското правителство е одобрило искането на Repsol за разрешително за проучване и добив на нефт в района на Канарските острови, съобщава Bloomberg. Счита се, че находището има потенциал да бъде най-голямото в страната.

Партньори на местния енергиен гигант ще са австралийската Woodside Energy и немската RWE. Ако проучванията се окажат успешни, базираната в Мадрид компания планира да инвестира до 7,5 млрд. долара в разработването на находището, което се намира в близост до островите Фуертевентура и Лансароте, на запад от крайбрежието на Африка.

Повече от десетилетие намеренията на Repsol са замразени поради екологични проблеми и административни процедури. След получаването на „зелена светлина”, компанията вероятно ще започне работа по проекта още до края на годината. Геолози смятат, че зоната между Канарските острови и Мароко може да задоволи около 10% от испанското потребление, при пълен производствен капацитет. /http://economic.bg

Коментарите са затворени.