Реклама
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Валенсия – Ремонт на компютри и лап топи: тел. 0034/600 036 514
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Българският портал за Валенсия

740 арестувани в Испания заради социални измами за над 20 млн. евро

o-POLICIA-facebookИспанската полиция днес е арестувала 740 души в рамките на мащабно разследване срещу фиктивни компании, които са били създадени за източване на социалната система, както и за получаване на разрешително за престой за чуждестранни граждани, съобщи AFP.

Това е най-голямата полицейска операция, която се е провеждала досега в страната във връзка с подобни измами. Общата стойност на щетите за държавната хазна от схемата е 20,5 милиона евро.

В рамките на разследването са били заподозрени 135 компании, работещи в сектора на хотелиерството, строителството и куриерските услуги, градинарството и почистването. 362 чуждестранни граждани са се възползвали от престъпната схема. /Източник: 24часа.бг/

 

Коментарите са затворени.