Реклама
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Валенсия – Ремонт на компютри и лап топи: тел. 0034/600 036 514
Валенсия – Агенция за недвижими имоти “Нов дом” – телефон 0034/633 283 361
Българският портал за Валенсия

Шакира плати 14,5 милиона евро на данъчните в Испания

2111493510Популярната колумбийска певица Шакира заплати на данъчната служба на Испания 14,5 милиона евро, за да погаси задълженията си за периода 2012-2014 година, съобщи в. „Периодико”, цитиран от БТА.

Поп звездата беше заподозряна в укриване на данъци.

Въпреки издължената сума от 14,5 милиона евро, прокуратурата на град Барселона продължава подготовката на иска срещу Шакира за укриване на данъци. Ако нейният случай стигне до съда, погасяването на задълженията ще бъде в нейна полза.

Шакира живее в каталунската столица заедно със защитника на футболния клуб “Барселона” Жерар Пике от 2011 година. Съгласно испанските закони гражданин, който пребивава на територията на страната над шест месеца, автоматично става данъчно задължен към пиренейското кралство.

Това означава, че лицето е длъжно да плаща данъци върху всички свои доходи, включително и върху тези, получени от чужбина.

Следствието не изключва, че Шакира е давала вид, че живее на Бахамските острови, за да избегне плащането на данъци в Испания.

БТВ

Коментарите са затворени.